Alfa Romeo

Interiérový Smart cyklotrenážer Tacx® NEO 2T

Tacx Neo 2T je skoro všetko, čo by niekto mohol chcieť v inteligentnom cyklo trenažéri.

Áno, je to drahé, ale pre každého, kto má záujem o jazdu v interiéri, je to investícia rovnako odôvodnená ako kúpa nového bicykla.

2T je treťou verziou Tacx Neo, ktorá nahrádza Tacx Neo 2. Zdá sa, že extra „T" znamená krútiaci moment, čo je jedna z oblastí, na ktoré sa Tacx v najnovšej aktualizácii zameral.

Na prvý pohľad vyzerá Neo 2T úplne rovnako ako Neo 2. Orlí zrak si však všimne, že zadná noha nového trenažéru má dva lesklé čierne pruhy, ktoré tu predtým neboli, ale inak nie je možné tieto verzie rozoznať.

Všetky nové veci sa odohrávajú vo vnútri trenažéru.

1 11 

A čo je nové na Tacx Neo 2T?

Hlavnou vecou je krútiaci moment. V predchádzajúcej verzii ste pri stúpaní nižšou rýchlosťou a vyšším krútiacim momentom mohli zažiť preklz virtuálneho zotrvačníka. Riešili sme to, aby ste mohli simulovať pomalšie a výkonnejšie stúpania tam, kde nie je vysoká kadencia.

Myslia sa tým prípady, keď zrazu dupnete na pedále a odpor turba „skĺzne", rovnako ako by sa mohlo zadné koleso pošmyknúť, ak pri stúpaní s vlhkým povrchom príliš tlačíte.

Po úprave to umožní jazdcom zdolávať strmšie virtuálne stúpania a venovať sa virtuálnym šprintom bez obáv z náhlych výpadkov výkonu - čo je pre pretekárov na virtuálnych platformách, ako je Zwift, stále dôležitejšie.

Aby sa to dosiahlo, cyklotrenažér Tacx Neo 2T má vo svojom virtuálnom zotrvačníku viac magnetov ako predtým a boli preorientované tak, aby zlepšili nastavenia krútiaceho momentu.

Bez ohľadu na to, aký typ bicykla máte, bude mať Neo 2T rýchloupínaciu alebo pevnú osku.

Okrem toho je ďalšou zmenou analýza pedálovania, ktorá je teraz dostupná pre aplikácie tretích strán, takže môžete údaje prenášať do jednotiek, ako je napríklad Garmin Edge 530, a získať podrobnosti o tom, ako hladký a efektívny je zdvih pedálu na oboch stranách.

Samotný cyklo trenažér Tacx Neo 2T váži robustných 21,5 kg a v zloženom stave meria približne 60 cm x 25 cm x 43 cm. Je skutočne ťažké ho vytiahnuť z polystyrénového obalu, pretože neexistuje držadlo na jeho zdvihnutie - jeden z mála nedostatkov jeho dizajnu.

Akonáhle je vonku, je to jednoduché sklopenie dvoch nôh nadol, ktoré zacvaknú na miesto, a je pripravený. Nie sú k dispozícii žiadne skrutky a nie sú potrebné žiadne nástroje - to dovtedy, kým sa nedostanete ku kazete.

1

Aké sú hlavné vlastnosti Tacx Neo 2T?

"Musí to byť pocit z cesty,". „Môžete cítiť, keď ste na dlažbe alebo na štrku. Môžete dokonca simulovať ľad. Keď ho spárujete s aplikáciou tretej strany, budete to cítiť, keď sa dostanete do takého bodu hry.

Pre Zwifters to bude veľký predajný bod. Šliapanie je nielen mimoriadne plynulé a konzistentné, ale ak jazdíte vo virtuálnom svete, akým je napríklad Wattopia od Zwift, budete pociťovať vibrácie drevených lamiel na moste alebo vibrácie dlažby - to všetko pomáha, aby ste sa v interiéri cítili lepšie ako vonku.

Navyše, so zapojeným napájacím káblom dokáže Neo 2T simulovať zjazdy a poháňať samotný motor, aby vám umožnil voľnobeh, rovnako ako pri skutočných pretekoch alebo skutočnej jazde.

"Je to virtuálny zotrvačník, takže je prakticky tichý." Nie sú tam žiadne pásy ani nič, takže nedochádza k treniu." Hluk je extrémne nízky.'

Samotná jednotka cyklotrenažéru nevydáva takmer žiadny hluk, pričom väčšina decibelov pochádza z reťazovej sady bicykla.

Pretože neexistuje žiadny skutočný zotrvačník - je to virtuálny zotrvačník - dokáže sa zdvihnúť neuveriteľne rýchlo." „Keď je zapnutý, je zapnutý a keď je vypnutý, je vypnutý. Nečakáte, kým sa zotrvačník pretočí medzi regeneráciami. Tvoja sila príde priamo dole a znova rovno hore.

Realistický a bezdrôtový inteligentný tréner
Neo 2 Smart s vlastným pohonom ponúka super realistické zážitky z jazdy vďaka silnej odporovej jednotke, ktorá dokáže simulovať sklony až do 25% a šprinty až do 2 200 wattov.
Bezdrôtové pripojenie pomocou ANT+ (FE-C) a Bluetooth vám umožní trénovať so svojimi obľúbenými cyklistickými aplikáciami, ako sú Tacx Films a Zwift, na zariadení Android alebo iOS, aby ste si naplno užili čas mimo cesty.

1 1 1

Technické špecifikácie Smart cyklotrenažéru Tacx® NEO 2T

FYZICKÉ ROZMERY 575 x 750 mm
HMOTNOSŤ 21,5 kg
VÝŠKA 55 cm
BEZDRÔTOVÁ KOMUNIKÁCIA Konektivita ANT+, bezdrôtová technológia BLUETOOTH
OVLÁDANIE POMOCOU Smartfón, tablet, cyklopočítače ANT+, samostatné, pripojenie k počítaču prostredníctvom antény ANT+
INDIKÁTOR PRIPOJENIA (ANT+/BLUETOOTH) 2 LED diódy
UKAZOVATEĽ NAPÁJANIA Viacfarebná LED dióda, bodové na podlahe
ELEKTRICKÁ POŽIADAVKA 110-240 voltov
VHODNÉ NÁPRAVY Šírka zadnej vidlice: Race 130 mm, MTB 135 mm, 142 mm a 148 mm. K dispozícii je adaptér pre 135 x 10 mm
PREVODOVÝ POMER

Shimano/SRAM kompatibilné s 9 až 11 rýchlosťami
Campagnolo (kompatibilné, vyžaduje špeciálne kazetové telo)
12 -rýchlostná SRAM/XDR (kompatibilná, vyžaduje špeciálne kazetové telo)
12 -rýchlostná mikrospline Shimano (zatiaľ nie je kompatibilná, vyžaduje špeciálne kazetové telo)

Q-FAKTOR 147 mm
MAXIMÁLNY VÝKON

2 200 Wattov

MAXIMÁLNY SKLON 25%
SIMULÁCIA ZOSTUPU Áno
MAXIMÁLNY KRÚTIACI MOMENT Krútiaci moment 88 Nm
MAXIMÁLNA BRZDNÁ SILA 260 N
ZOTRVAČNÍK Virtuálny
HMOTNOSTNÁ ZOTRVAČNOSŤ Variabilné na 125 kg
KALIBRÁCIA Nie je potrebná žiadna kalibrácia
VÝKON Rýchlosť, kadencia, sila
PRESNOSŤ <1%
NAMERANÁ RÝCHLOSŤ Áno
NAMERANÁ KADENCIA Áno
NAMERANÝ VÝKON Áno

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie